Pryč s hlodavci


Laboratorní myši jsou nebo aspoň mohou být pro lidstvo užitečnými tvory. Protože se na nich může vyzkoušet ledacos, co v případě pozitivních výsledků může být používáno na nás lidech. I nějaké ty myšky jako domácí mazlíčci dětí se ještě dají považovat za akceptovatelné, jakkoliv to už jenom v případě, že nám někam neutečou a nezačnou páchat škody. Ale volně žijící myši stejně jako jiní hlodavci už pro lidstvo užitečnými tvory nejsou. V přírodě mají své místo jako potrava mnoha jiných živočišných druhů, na zemi žijících stejně jako létajících, ale jakmile se dostanou do objektů nás lidí nebo se přemnoží a začnou páchat škody třeba i na úrodě a podobně, stávají se neakceptovanými tvory.

snímek myši

Co si budeme povídat, že? Když nám pobíhají hlodavci kolem kontejnerů, což je místo, které je pro ně zemský ráj to na pohled, není to příjemné. Jsou tu estetickým problémem, ale i problémem hygienickým a zdravotním. Protože umí přenášet i hodně nepříjemné nemoci, kterým bychom se my lidé logicky raději vyhnuli. A když nám pak nějací takoví hlodavci proniknou až do našich domů nebo bytů, je tu navíc riziko, že nám poškodí náš majetek, vyřádí se na skladovaných potravinách, zaneřádí nám to tu bobky.

Takže není divu, že se jim my lidé bráníme. Někdy v malém s využitím nějakých těch pastiček, někdy ve velkém s využitím deratizace Plzeň https://www.dezimex.cz/deratizace-plzen/, to podle toho, co je nám zrovna zapotřebí.

snímek myši

Když se chceme potkanů, krys, myší, hrabošů nebo hryzců skutečně účinně zbavit, měli bychom to nechat logicky na profesionálech. Aby byl zásah skutečně efektivní, s dlouhodobým výsledkem, a také diskrétní. A měli bychom se na ně obracet co nejrychleji, když vznikne problém, protože kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Nebo přesněji kdo pozdě škodí, tomu hlodavci škodí. A čím dřív se zlikvidují, tím lépe.